Huawei Mate X ne devir satışa çıkıyor ? Fiyatı Nedir ?

Katlanabilir ekranlı telefon modelleri arasında yan alan Huawei Mate X önümüzdeki aydan itibaren satışa sunuluyor. Samsung’un Fold modelinden farklı olarak dışa akıllıca katlanabilen cep telefonunun birinci olarak Çin’de piyasaya sürüleceği açıklandı.

Huawei Mate X satışa çıkıyor. İşte fiyatı!

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan katlanabilir ekranlı cep telefonu modeli Huawei Mate X nihayet satışa sunuluyor. Birinci olarak Çin’de satılacak olan telefon modelinin 8 GB RAM ve 512 GB depolama olmak üzere tek bir sürümü olacak. Bu sürümün Çin fiyatı ise 16.999 Yuan olarak açıklandı. Bu rakamın dolar karşılığı ise 2.400 dolara karşılık geliyor.

Huawei‘den yapılan açıklamaya nazaran Mate X modeli 15 Kasım 2019 tarihinde piyasaya sürülecek. Küresel pazarlar içinse şimdilik net bir haber verilmedi. Fakat gelen haberler telefonun farklı memleketlerde de satışa sunulacağı tarafında. Gücünü Kirin 990 işlemciden alan cep telefonunun Google Servisleri’ni kullanıp kullanmayacağı şimdilik bilinmiyor. Fakat Huawei Mate X‘in duyurulduğu tarihte Google ile Huawei arasındaki ilişkilede sorun olmadığı için bu model yasak kapsamına girmeyebilir.

Huawei Mate X, Şubat ayında İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen MWC fuarında görücüye çıkmıştı. Olağanda daha evvel piyasaya sürülmesi beklenen telefonunun piyasaya sürülmesi kimi testler yüzünden ertelenmişti.

Huawei Mate X ile ilgili birinci izlenimlerimizi aşağıdaki görüntüde paylaşmıştık:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir