PayPal CEO’sundan Türkiye Açıklaması

PayPal İMKB Türkiye operasyonlarını durdurması üzerinden yaklaşık iki hafta geçti ancak hala duruma alışamadıysanız bunun için şartları suçlayabilirsiniz. Zira PayPal, kararını duyurduğu ilk günden itibaren, açık kapı bırakıyor. PayPal CEO’SU Dan Schulman oğlu açıklamaları bu duruşu destekliyor’su.
PayPal Türkiye’de yeniden operasyonlara başlıyor” haberi için biraz daha beklememiz gerekiyor ancak EY tarafından düzenlenen Girişimcinin Yıl etkinliğine katılan Schulman ise yakın bir kaynağımıza yaptığı açıklamalar, PayPal ise bu yönde ilerlediğine işaret ediyor.
İlk günden beri belirttiğimiz gibi gelişmeyi PayPal un Türkiye pazarından çekilmesi şeklinde okumak henüz gerçeği yansıtmıyor. Konuyu yakından takip ettiğini söyleyen Schulman ise açıklamasında öne çıkan değil,Türkiye ile ilgili gerekli aksiyonları alacaklarını söylemesi.
Söz konusu aksiyonların neler olacağı yani PayPal ise sunucularını Türkiye’ye taşıyıp taşımayacağı ya da ona iki tarafın alternatif bir çözüm geliştirip geliştirmeyeceğini henüz bilmiyoruz. PayPal ise Türkiye operasyonlarını durdurmasına yönelik ilk açıklaması, “Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir” şeklindeydi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir