Paypal Kapanıyor Mu ?

Geçtiğimiz aylarda Paypal Nakit Kart hizmeti son bulmuştu. Şimdi ise Paypal tamamen verdiği 
hizmeti bitiriyor….

En büyük internet bankacılığı olan Paypal’ın hizmeti bitirmesi sonucunda elbette aksaklıklar
yaşanacaktır. Özellikle internetten para kazanan ve alışveriş yapanları sıkıntıya sokacak bir karar.

Paypal.com ‘a girince karşımıza şöyle bir yazı çıkıyor:

Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme

PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.  Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.
Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için  teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.


Bu karar Paypal kullanıcılarını üzdü. Dileğimiz Olayın tatlıya bağlanıp Paypalın hizmetini devam etmesindedir.Umarız  böyle olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir