Cloaker Nedir? Neden Kullanılır?

Batuhan Kaygusuz Kasım 15, 2021 6:56 pm

Cloaker nedir, cloaker neden kullanılır, cloaker nasıl kullanılır, cloakerin amacı nedir, google cloaker, facebook cloaker, adwords cloaker, ücretsiz cloaker

Cloaker Nedir?

Hepimiz son zamanlarda çokça cloaker kelimesini duymaya, okumaya başladık. Peki bu cloaker nedir? İngilizce anlamı gizleyicidir. İnternet ortamında da genellikle sitenin içeriğini botlardan engellemek için kullanılır.

Cloaker Neden Kullanılır?

“Neden kullanalım?”, “Bizim kimseden gizlimiz saklımız yok” tarzında olan söylemlerinizi duyar gibiyim. Aslında bir nevi haklısınız da. Cloakeri son zamanlarda bu kadar duyma nedenimiz Google Ads eski adıyla Google Adwords, Facebook Business gibi reklam şirketlerini kullanıp reklam vereceğiniz zaman reklamınızın bu şirketlerin politikalarına uygun olması gerekmektedir. Aksi halde reklamınızı reddedip yayına almazlar. İşte tam bu sırada cloaker devreye giriyor. Eğer bu tür şeylerle işiniz yoksa sizi çok ilgilendiren bir konu değil.

Cloaker Nasıl Çalışır?

Çalışma mantığı oldukça basit. Siteye giren kullanıcıları çeşitli yollarla tanır. Bu yollara IP adresi ve user-agenti örnek gösterebiliriz. Kullanıcıları tanıdıktan sonra kullanıcılara orijinal içeriği gösterirken engellenen botlara farklı bir içerik gösterilir.

Cloaker Dayı Nedir?

Cloaker Nedir?

Şimdi en önemli yere geldik. Kendi projemiz olan Cloaker Dayı başarılı bir cloaker paneldir. Başarısız diyecek halimiz de yok zaten 🙂 Başarılı olmasının nedeni isminden de anlayacağımız gibi yaşlı olmasıdır. Yaşından ötürü botlarla çok zaman geçirmiş ve hepsini çok iyi tanımıştır. Siteye botların girdiğini görünce hemen onlara istedikleri içerikleri gösterir. Botları iyi tanıdığı için de gösterdiği şeyler onların hoşuna gider ve reklamlarınız onaylanır.

Cloaker Dayı yeğenlerine 1 hafta ücretsiz deneme paketi verir. Bu fırsatı değerlendirmek için https://cloakerdayi.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

ads cloaker adwords cloaker cloaker nasıl alınır cloaker nasıl çalışır cloaker nedir facebook cloaker ücretsiz cloaker

Bir cevap yazın

8 + 2 =

Yorumlar (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu sen yapmak ister misin?